Archiwum aktualności - listopad 2022

W dniu 26 listopada 2022r. odbyło się spotkanie Klubów i Kół Oddziału Poznańskiego PTTK w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. Relacja z tego spotkania kol. Janusza Rochowskiego.

Zapraszamy do galerii.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Oddział Poznański, Koło Zakładowe nr 86 im. Stanisława Staszica przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprasza na swoje wycieczki.

Centrum Kultury Zamek. Wystawa czasowa - "Tryumf koloru. Arcydzieła grafiki francuskiej z przełomu XIX i XX wieku z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie" - oprowadzanie kuratorskie... Wyświetl więcej

W dniach 19-20 listopada br. w Sierakowie, odbyło się Spotkanie Szkoleniowe Przedstawicieli Oddziałów PTTK Województwa Wielkopolskiego. W szkoleniu wzięło udział 60 osób, Oddział Poznański PTTK im. Bernarda Chrzanowskiego reprezentowało 6 osób. W drodze do Sierakowa, na ul. Lotniczej w Poznaniu zwiedziliśmy Muzeum Broni Pancernej, w Bytyniu kościół poewangelicki. W miejscowej szkole mieliśmy krótkie spotkanie z Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim. Po zakwaterowaniu w Sierakowie, odbył się blok szkoleniowy. Pierwszy z tematów przybliżył nam przepisy o dostępności imprez turystycznych dla osób ze szczególnymi potrzebami. Starosta Powiatu Międzychodzkiego Rafał Lidke omówił walory turystyczno-krajoznawcze powiatu.

W niedzielę po śniadaniu odbył się wyjazd do Trzciela, gdzie mogliśmy zobaczyć kirkut, budynek po synagodze, dawną granicę i dwa rynki. W Miedzichowie na terenie Skansenu Archeologicznego "Miedzichowskie Dymarki" uczestnicy wzięli udział w poczęstunku przy grilu. Co roku w miesiącu wrześniu odbywa się tu pokaz wytopu żelaza. Galeria.

W imieniu Zarządu Poznańskiego Klubu Motorowego PRZEMYSŁAW zapraszamy na najbliższe spotkania klubowe:

18 listopada 2022 - spotkanie z okazji Święta Niepodległości szczegóły na stronie klubu

25 listopada 2022 - zwiedzanie Biblioteki Raczyńskich szczegóły na stronie klubu

Zarząd Oddziału zaprasza wszystkich zainteresowanych członków klubów i kół Oddziału Poznańskiego PTTK na spotkanie w dniu 26 listopada 2022 r. od godz. 10.00 w Muzeum Broni Pancernej, ul. 3 Pułku Lotniczego (dawna ul. Lotnicza) w Poznaniu. Po ekspozycji stałej Muzeum Broni Pancernej oprowadzi uczestników kierownik sekcji zbiorów głównych kolega Piotr Sroka. Cena biletu wstępu wynosi 10 zł. Zaproszenie

Wycieczka: Mielno - Potasze - Owińska oraz ognisko nad stawami wspólnie z Klubem Turystyki Rowerowej "Sigma" i Klubem Górskim "Grań" Oddziału Poznańskiego PTTK - 6 listopad 2022 roku.

Zapraszamy do galerii.

Plansza ze zdjęciami w pliku pdf