Archiwum aktualności kwiecień - czerwiec 2023

Klub Górski "Grań" serdecznie zaprasza na spotkanie klubowe, jak zwykle w czerwcu z przewodnikiem spacer w terenie... Tym razem spotykamy się 06.06.2023. we wtorek o 18:00 na Sołaczu przy kościele św. Jana Vianey. Podobnie jak w zeszłym roku naszą przemiłą i niezwykle profesjonalną przewodniczką będzie Kamila. O sołackich, mniejszych i większych tajemnicach opowie, zaciekawi, pokaże, może wzruszy, może rozbawi, zaintryguje i z pewnością spowoduje, że pozostaną w pamięci na dłużej... Dlatego zabierajcie ze sobą innych członków rodziny, znajomych i do zobaczenia!

Klub Górski "Grań" ma w planie wyprawę w Tatry na słowacką stronę 24.06-09.07.2023. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, zapraszamy chętnych. Jeśli ktoś nie może jechać na całe dwa tygodnie, to może zapisać się tylko na pierwszy tydzień 24.06-02.07. lub tylko na drugi tydzień 02-09.07. Program

Zapraszamy na Zlot turystyczno - krajoznawczy do Biedruska

Oddział Poznański PTTK im. Bernarda Chrzanowskiego zaprasza na Zlot krajoznawczo - turystyczny w ramach obchodów 110. lecia Krajoznawstwa i Turystyki w Poznaniu i Wielkopolsce. Zlot odbędzie się w sobotę 17 czerwca 2023r. Przewidziane są 4 trasy: autobusowa, piesza, rowerowa i kajakowa. Metą będzie teren przypałacowy w Biedrusku. Organizatorzy przewiduja konkurs krajoznawczy, konkursy sprawnościowe. Przewodnicy PTTK będą oprowadzać grupy po Muzeum Ziemi Biedruskiej. Kuchnia pałacowa oraz Restauracja Lizawka przygotują poczęstunek. Regulamin Zlotu Zapisy na trasę autokarową przedłużone do 7 czerwca 2023!

REGULAMIN ODZNAKI KRAJOZNAWCZEJ PTTK

110 LAT KRAJOZNAWSTWA I TYRYSTYKI W WIELKOPOLSCE

Zarząd Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno - Krajoznawczego w roku jubileuszu 110 lecia krajoznawstwa i turystyki w Poznaniu i Wielkopolsce ustanawia krajoznawczą odznakę turystyczną 110 lat Krajoznawstwa i Turystyki w Wielkopolsce. Celem odznaki jest upowszechnienie ogólnej wiedzy o historii krajoznawstwa w Poznaniu i Wielkopolsce, promocja regionu wielkopolskiego a w szczególności jego stolicy Poznania z jego najbliższym otoczeniem. Zdobywanie odznaki ma na celu zapoznanie turysty z historią i dniem dzisiejszym regionu oraz popularyzację wiedzy o osobach szczególnie zasłużonych dla krajoznawstwa. Regulamin odznaki

Zapraszamy turystów kolarzy na Zlot do Pszczewa

Zapraszamy na Ogólnopolski Zlot "Rowerem przez Parki Krajobrazowe Wielkopolski" - Park Krajobrazowy Dolina Kamionki i Miedzichowski Park Krajobrazowy. Pszczew - 29 czerwca do 2 lipca 2023 r. Ilość miejsc ograniczona do 80 osób. Bazą zlotu będzie Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik w Pszczewie.

Regulamin i Karta zgłoszenia na stronie Klubu

XI Wiosna z Koziołkami

Klub Turystyki Rowerowej SIGMA zaprasza na kolejny Rajd rowerowy pod nazwą "XI Wiosna z Koziołkami - Głuszyna - Paweł Strzelecki". Rajd odbędzie się w dniach 19 - 21.05.2023 r. Bazą będzie Schronisko Młodzieżowe w Głuszynie im. Pawla Strzeleckiego. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgloszeń.

Regulamin i Karta zgłoszenia na stronie Klubu

Przy Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, powstało Koło PTTK.

Koło utworzyło 15 osób, członków PTTK spośród studentów i pracowników naukowych uczelni. Powstanie Koła zostało potwierdzone Uchwałą Senatu WSHiG w dniu 15.02.2023 r. W dniu 29 marca 2023 r. Zarząd Oddziału Poznańskiego PTTK im. Bernarda Chrzanowskiego na swoim posiedzeniu podjął uchwałę o przyjęciu opieki nad nowopowstałym "Kołem Turystyczno - Krajoznawczym PTTK - WSHiG".

Koło przyjęło program działania, opracowano plan wycieczek. Obecnie do Koła należy już około 60 osób. Życzymy aktywności w upowszechnianiu turystyki i krajoznawstwa, jak mawiał nasz patron Bernard Chrzanowski: "przez piękno przyrody do miłości ojczyzny".

Zaproszenie do Osiedlowego Kubu "Krąg"

Zarząd klubu górskiego "Grań" zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 04.04.b.r. (wtorek) o godz. 18.30 do siedziby Osiedlowego Klubu "Krąg" przy ul. R. Dmowskiego 37.

Gościem spotkania będzie pani Izabela Stępniak, zawodowo restauratorka a z zamiłowania podróżniczka i znawczyni Chin, która wygłosi prelekcję o Chinach i Etiopii p.t. - "kawa czy herbata".

Na tę niezwykle interesującą egzotyczną opowieść zaproście też swoich przyjaciół i znajomych ciekawych świata.