Archiwum aktualności - grudzień 2022

Dnia 28.12.2022 r. w Warszawie odbyły się uroczystości z okazji święta państwowego Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Uczestniczyła w nich delegacja samorządu Województwa Wielkopolskiego z marszałkiem Markiem Woźniakiem, Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918 - 1919 z prezesem zarządu Oddziału Wielkopolskiego Wawrzyńcem Wierzejewskim oraz liczne delegacje organizacji pozarządowych: kombatantów, harcerzy Chorągwi Wielkopolskiej ZHP, w tym przedstawiciele i sztandar Oddziału Poznańskiego PTTK...Wyświetl więcej. Galeria.

27 grudnia 2022 r. o godz. 16.40 przy pomniku Powstańców Wielkopolskich rozpoczęły się oficjalne obchody 104 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Udział w tej uroczystości wzięli przedstawiciele Oddziału Poznańskiego PTTK składając wiązankę kwiatów, a poczet sztandarowy prezentował sztandar oddziałowy. Zapraszamy do galerii.

Świętomarcińskie kolędowanie z Ksenią Shaushyshvili. Wspólne śpiewanie kolęd z udziałem harcerzy i publiczności. Dla wszystkich uczestników przygotowano poczęstunek, a harcerze przekazali każdemu Betlejemskie Światło Pokoju. Organizatorem było Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu. Na zaproszenie TWP, udział wzięli przedstawiciele Oddziału Poznańskiego PTTK, członkowie Klubu Turystyki Motorowej "Przemysław" i Klubu Turystyki Rowerowej "Sigma" oraz przedstawiciele Zarządu Odziału z Prezesem Lechem Drożdżyńskim.

Zapraszamy do galerii.

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu zaprasza na Świętomarcińskie Kolędowanie z Ksenią Shaushyshvili. Koncert najpiękniejszych polskich kolęd odbędzie się 19 grudnia, godz. 16:30 ul. Św. Marcin Alfy).Od 6 lat na Świętym Marcinie odbywa się koncert - Świętomarcińskie Kolędowanie. Podczas przedświątecznej gonitwy, warto zatrzymać się na chwilę i wspólnie spędzić ten ważny czas.

W dniach 3 - 4 grudnia 2022 r. w Warszawie odbył się XX Walny Zjazd PTTK, w czasie którego wybrano nowe władze: Zarząd Główny, Główną Komisję 3 Rewizyjną oraz Główny Sąd Koleżeński.

Dzień 1 - link do obrad

Dzień 2 - link do obrad

Koło Zakładowe nr 86 im. Stanisława Staszica przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprasza 17 grudnia 2022 r. (sobota) do Muzeum Archidiecezjalnego - Oprowadzanie tematyczne po zbiorach Muzeum- "Srebrne modlitwy. Tabliczki wotywne z wielkopolskich kościołów" - oprowadza kuratorka Pani Karolina Czop. Spotkanie w holu muzeum przy ul. Lubrańskiego 1 o godz. 12:00. Wstęp płatny 5 zł. Wyjątkowa okazja do zapoznania się z częścią zbiorów Muzeum Archidiecezjalnego. Spotkanie z kuratorką Muzeum Panią Karolinę Czop, która zaprezentuje obiekty i o nich opowie. Organizacyjnie przygotowała: koleżanka Urszula Winiecka. Strona internetowa koła